Menu

Sadly spicy

Pomidorowa - raz!

Kapsułka wielorazowa - opinia

sadlyspicy

Mam ekspres do kawy na kapsułki. Był uważnie wybierany, bo to chyba najdroższy domowy sposób na filiżankę kawy. No przynajmniej pod względem finansowym, bo kapsułki czy też inne pady najtańsze nie są. Średnio za kawę zapłacimy od 0,60gr do nawet ponad 2 złotych. Z tego powodu pewnie same maszyny - ekspresy nie są zbyt drogie, by przyciągnąć klientów. Jednak ja świadomie wybrałam taki model, bo akurat odpowiadała mi ich wielkość i stwierdziłam, ze za dobrą kawę jak z kawiarni i tak na mieści zapłacę co najmniej 5 razy tyle.

coffee2049822_960_720

Innym czynnikiem który mnie przekonał do zakupu tego, a nie innego modelu był fakt, że można było w sieci zakupić kapsułkę do wielokrotnego użytku. Można nią samodzielnie napełnić mieloną kawą, co się przydaje, kiedy zabraknie nam kapsułek. A akurat moich w sklepach stacjonarnych nie dostaniecie.

Kapsułki wielorazowe są wykonane z plastiku lub widziałam też metalowe. Zamknięcie mocno trzyma i napełnione kawą się nie otwiera. Najlepiej dość ściśle nabić kawą pojemnik, bo napój i tak wyjdzie mniej mocny. Niestety nie jesteśmy w stanie napełnić ją kawą, tak jak producent kapsułek. Zapewne też chodzi o jakość zmielonych ziaren, a ja nie korzystam z najtańszych kaw w paczkach. Widocznie mielonka używana do kapsułek jest b. wysokiej jakości, bo napar wychodzi niczym z ekspresu kolbowego.

Plusem kapsułki wielokrotnego użytku oprócz walorów ekologicznych (mniej zużytych opakowań) jest to, że w każdej chwili możemy zrobić sobie kawę, nawet jak zabraknie nam kapsułek. Więc zanim dotrze kolejna partia, nie zostaniemy bez ulubionego napoju. Po drugie można przyoszczędzić, bo jednak paczka mielonej kawy to ileś tam kaw z kapsułki. Tylko smak już nie będzie taki sam.

Wybór konkretnego ekspresu na konkretne kapsułki czy pady - a uwierzcie trochę tego jest - https://frushi.pl/kawa-do-ekspresu/ ma zdecydowany wpływ na późniejsze użytkowanie i warto pomyśleć o tym wszystkim przed zakupem. Niska, promocyjna cena za sam aparat do kawy, to nie wszystko...

© Sadly spicy
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci